Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Producent

płytek elewacyjnych

i wyrobów z betonu

Blog  19.08.2020
Produkcja nowych form

Produkcja nowych form

Najważniejszym  i kluczowym narzędziem przy produkcji kamienia elewacyjnego są formy do odlewów. To one formują zwykły beton w odpowiednie kształty i faktury, tworząc z niego odzwierciedlenie naturalnych kamieni, występujących w przyrodzie.

W naszej firmie ART-BET, od początku jej istnienia, a więc od ponad 30 lat, wszystkie formy do produkcji płytek elewacyjnych wykonujemy sami i to od A do Z! Mamy w tym ogromne doświadczenie, poparte latami zdobywania wiedzy oraz praktyki, łącznie z metodą prób i błędów.

Wyprodukowanie nowych form to proces niezwykle żmudny i czasochłonny, wymagający  ogromnej precyzji i sprawności manualnej, a także zmysłu estetycznego osób, które je projektują i wykonują,. Można go podzielić na kilka głównych etapów:

  • 1. Projekt nowego wzoru płytek – tutaj niezbędna jest wizja jak ta nowa okładzina miałaby wyglądać, w nawiązaniu do najnowszych trendów, a także mając na uwadze łatwość późniejszego pakowania i montażu takiego kamienia.
  • 2. Wybranie kamieni na matryce – a więc poszukiwanie idealnych faktur.
  • 3. Przygotowanie matryc do odlewów – na tym etapie kamień musi być odpowiednio obrobiony, aby można było na jego podstawie wykonać formy.
  • 4. Przygotowanie skrzyń do odlewów – po to, aby nadać formie odpowiedni kształt.
  • 5. Odlew nowych form wraz z ich ostatecznym przygotowaniem do produkcji.

Obecnie w naszej firmie trwają zaawansowane prace nad produkcją nowych form dla wzoru typu J, dzięki czemu będzie można zwiększyć ilość produkowanych płytek, a także jeszcze bardziej zróżnicować je kolorystycznie. W najbliższych planach mamy poszerzenie już istniejącej oferty kamieni szarych i grafitowych, a w następnej kolejności zupełnie nowe wzory płytek. A zatem spodziewajcie się nowości - będzie jeszcze bardziej w czym wybierać!

arch. Karolina Giża, właściciel ART-BET