Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Producent

płytek elewacyjnych

i wyrobów z betonu

Blog  Porady  04.02.2021
Kolory roku 2021

Kolory roku 2021

Czy wiecie, że kolorami roku 2021 są szary i żółty

Kolor Roku wybierany jest przez amerykańską firmę Pantone. Co roku, początkiem grudnia, po analizie światowych trendów panujących w modzie, dizajnie i sposobie myślenia, ogłasza ona kolor, jaki z założenia ma królować na salonach w kolejnym roku. Tradycja ta ma już ponad 20 lat. Przykładowo, w zeszłym roku kolorem takim był Classic Blue 19-4052.

Tym razem wybrano aż dwa kolory, zdawałoby się zupełnie od siebie niezależne. Są to: Ultimate Gray 17-5104 i Illuminating 13-0647. Duet ten pokazuje, że nawet pozornie nie pasujące do siebie elementy mogą razem dobrze współpracować.

Ciekawe jest uzasadnienie wyboru tych właśnie kolorów i ich symboliki. Szary z jednej strony kojarzy się ze skałami, kamieniami, a więc oznacza stabilność, moc i siłę, a z drugiej może symbolizować trud i ciężar rzeczywistości, w jakiej znalazł się świat w wyniku pandemii. Żółty zaś oznacza nadzieję, świeżość, jasność i pozytywną energię, a więc ma nas podtrzymać na duchu i pozwolić optymistycznie spojrzeć w przyszłość.

Pomijając symbolikę kolorów, zestawienie szarości i żółci wygląda bardzo ciekawie. I dobrze się składa, bo w naszej ofercie posiadamy wiele produktów właśnie w tych dwóch odcieniach.

Szarości są na topie już od dobrych kilku sezonów, więc wybór Ultimate Grey na kolor roku 2021 jest niejako potwierdzeniem aktualnych trendów. Kamień elewacyjny w odcieniach szarości produkujemy w wielu różnych wariantach jeśli chodzi o faktury i wybarwienie. W tym roku nasza oferta w tym zakresie będzie jeszcze szersza.

Żółte kolory ścian czy elewacji w ostatnich latach odeszły nieco w zapomnienie, ale być może jest to dobry czas, aby do nich powrócić. I tutaj również jesteśmy w stanie wiele zaproponować, choć raczej nie dosłownie w odcieniu Illuminating, lecz coś bardziej subtelnego i delikatniejszego.

Ponadto, w ofercie posiadamy płytki, które łączą zarówno szarości jak i żółcie, co może być dobrą opcją dla niezdecydowanych. 

I wciąż, jak zawsze, jesteśmy otwarci na nowe wyzwania, a więc pomysły i sugestie naszych klientów, które często stają się podstawą do produkowania nowych wzorów i odcieni.

A zatem inspirujmy się kolorami roku 2021 w naszych domach i niech najbliższy czas będzie właśnie taki jak ten duet: stabilny i energetycznie pozytywny! 

arch. Karolina Giża, CEO, doradca

PS. Tak się ciekawe składa, że cała identyfikacja wizualna naszej firmy opiera się właśnie na szarościach i żółci, więc można śmiało powiedzieć, że w tym roku jesteśmy wyjątkowo trendy ;)