Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Producent

płytek elewacyjnych

i wyrobów z betonu

ART-BET

Zadzwoń do nas:

+48 798 955 493

Dla wykonawców  Porady  09.06.2021
Jakiej grubości są nasze płytki elewacyjne?

Jakiej grubości są nasze płytki elewacyjne?

Pytanie o grubość płytek elewacyjnych to jedno z tych, które często zadają nasi klienci. Dlaczego to tak istotne? Już wyjaśniamy.

 

Ze względów funkcjonalnych cokół budynku jest zazwyczaj cofnięty o kilka centymetrów w stosunku do płaszczyzny elewacji. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Najważniejsza z nich to ta, że woda deszczowa może swobodnie spływać po elewacji nie wnikając pod warstwę wykończeniową cokołu. Dlatego ważne jest, żeby okładzina cokołu nie wystawała poza lico elewacji.

W przypadku, gdy cofnięcie jest niewielkie (2-3 cm) grubość kamienia, którym chcemy obłożyć cokół ma istotne znaczenie. Tutaj idealnie sprawdzą się cienkie płytki elewacyjne.

W naszej ofercie znajdziesz kamień o różnej grubości, jednak wszystkie płytki nie przekraczają 2,5 cm. Dzięki temu mogą być z powodzeniem stosowane nawet w najbardziej wymagających miejscach.

Parametry poszczególnych wzorów (w tym grubości) opisane są w Katalogu Produktów, jednak dla ułatwienia poniżej zamieszczamy krótką ściągę.

  • gr. 1 cm – wzór typu S

  • gr. od 1 do 1,5 cm – wzór typu J, C, P

  • gr. od 1 do 2,5 cm – wzór typu W, D

Jeśli nie jesteś pewny, czy dana płytka będzie pasować na Twój cokół, chętnie udostępnimy próbki, żebyś mógł wszystko dokładnie sprawdzić u siebie na miejscu. Zapraszamy!

arch. Karolina Giża, CEO, doradca