Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Producent

płytek elewacyjnych

i wyrobów z betonu

ART-BET

Zadzwoń do nas:

+48 798 955 493

Blog  16.12.2021
Kolor roku 2022 i kamień elewacyjny - czy to może być zgrany duet?

Kolor roku 2022 i kamień elewacyjny - czy to może być zgrany duet?

Kilka dni temu Amerykański Instytut Pantone ogłosił kolor roku 2022. Jaki odcień będzie królował na salonach w nadchodzących miesiącach? I czy da się go skomponować z kamieniem elewacyjnym? Zobacz kilka inspiracji, które przygotowaliśmy.

 

Kolor roku 2022

 

Instytut Pantone co roku wybiera kolor, który wyznacza trendy w świecie dizajnu. W 2022 roku topową barwą będzie niebiesko-fioletowy odcień o nazwie Very Peri. Jest to kolor dość wyrazisty, który ma symbolizować pomysłowość i  kreatywność, pobudzać do działania i dodawać energii.

 

I o ile w modzie czy technologiach zastosowanie koloru Very Peri pewnie nie przysporzy większych trudności, o tyle w budownictwie czy wystroju wnętrz odcień ten może wydawać się zbyt odważny. Przynajmniej na pierwszy rzut oka. No bo jak się mają fiolety i niebieskości do wciąż modnych pasteli, szarości, beżów, a tym bardziej do naturalnych odcieni kamieni elewacyjnych?

 

Wydaje się, że to dwie zupełnie różne historie. Jak zatem stworzyć z nich jedną bajkę?

 

Very Peri i kamień elewacyjny

 

Miłośnicy najnowszych trendów, chcąc wprowadzić kolor roku 2022 do swoich wnętrz, mogą z łatwością przemalować ścianę czy kupić odpowiednie dodatki. Ale jak połączyć Very Peri z płytkami elewacyjnymi?

 

Przeprowadziliśmy analizę i doszliśmy do ciekawych wniosków. Niebiesko-fioletowe barwy ożywiają stonowaną biel, szarości i grafity, ale też przyjemnie kontrastują się z beżami, a nawet odcieniem miodowym! Z takich połączeń mogą powstać całkiem interesujące i oryginalne zestawienia!

 

A ponieważ kolory lepiej jest oglądać niż o nich rozmawiać, załączamy kilka przykładowych aranżacji. 

 

arch. Karolina Giża, właściciel ART-BET

 

blog-kg/1.png

blog-kg/2.png

blog-kg/3.png

blog-kg/4.png

blog-kg/5.png